Czarnogóra

Posted by admin on marca 13, 2017

Słońce, kilometry zadbanych piaszczystych plaż, malownicza linia brzegowa oraz zapierające dech w piersiach widoki przyciągają do Czarnogóry osoby spragnione relaksu na łonie natury, z dala od tłumów. Urzekający, położony na Bałkanach kraj, posiada duży turystyczny potencjał, a doskonałe warunki pogodowe sprawiają, iż Czarnogóra jest rajem dla miłośników sportów wodnych, w tym m.in. wind- i kitesurfingu.

Wczasy w Czarnogórze - atrakcje dla pasjonatów aktywności

czarnogora.jpg

Idealnym miejscem na urlop dla osób spragnionych zastrzyku adrenaliny jest miasto Ulcnij, znajdujące się na wybrzeżu Adriatyku, tuż przy granicy z Albanią. Długie piaszczyste plaże, lazurowa woda oraz spoty windsurfingowe czynią miejscowość jednym z najchętniej odwiedzanych kurortów w kraju. Do najbardziej popularnych plaż dla amatorów zażywania słonecznych kąpieli zalicza się m.in. Małą Plażę oraz liczącą aż 13 km Wielką Plażę. Najwięcej spotów wind- i kitesurfingowych zlokalizowanych jest na końcu Wielkiej Plaży, w pobliżu wyspy Ada. Funkcjonują tu liczne szkółki wind- oraz kitesurfingu. Najlepsze warunki do uprawiania sportów wodnych panują tutaj w okresie od września do października. Płytka woda, wiatr o średniej sile oraz brak stromych skał i kamieni zapewnia bezpieczeństwo pasjonatom wodnego szaleństwa. Wspaniałe warunki do uprawiania windsurfingu panują także na Jeziorze Skadarskim.

Czarnogóra to także raj dla amatorów nurkowania (http://www.tanienurkowanie.pl/nurkowe/czarnogora/czarnogora-ulcinj). Najlepsze miejsca do eksplorowania podwodnych głębin znajdują się w okolicy miasta Ulcnij oraz w rejonach Herceg Novi, Baru, Kotoru oraz Budvy.

Miłośnicy pieszych wędrówek, podczas pobytu w Czarnogórze, powinni zaś wybrać się na pełną wrażeń wyprawę trekkingową na Durmitor – najwyższy masyw Gór Dynarskich. Wraz z najgłębszym na terenie Europy kanionem Durmitor został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Ostre górskie szczyty, kotły, poprzecinane głazami doliny, jeziora oraz endemiczna roślinność zapierają dech w piersiach.

Czarnogóra - sportowe wczasy dla żądnych wrażeń

Czarnogóra zapewnia idealne warunki do uprawiania sportów wodnych jak np. wind- i kitesurfing czy nurkowanie. Piaszczyste, ciągnące się kilometrami plaże, brak ostrych kamieni oraz płytka i przejrzysta woda umożliwiają bezpieczne szaleństwo w wodzie. Malowniczy krajobraz pasma górskiego Durmitor z pewnością zachwyci zaś wrażliwych na piękno natury miłośników trekkingu.