Egipt

Posted by admin on grudnia 12, 2013

Egipt to państwo leżące w północno-wschodniej Afryce a graniczące z Izraelem, Sudanem i Libią.

Panuje tu klimat suchy podzwrotnikowy, co powoduje, że temperatury są tutaj bardzo wysokie i  trzeba to brać pod uwagę przy planowaniu urlopu. Najlepiej na urlop wybrać się wiosną lub jesienią, w miesiącach letnich temperatury mogą dochodzić nawet do 40 stopni.

Do Egiptu co roku przyjeżdża tysiące turystów, których przyciąga możliwość obcowania ze starożytnymi zabytkami, ale też piękne plaże i ciepłe morze oraz gwarancja pięknej pogody przez cały czas pobytu w tym kraju.

Głównym celem większości wycieczek do Egiptu są zabytki, najczęściej odwiedzane to piramidy w Gizie, Muzeum Egipskie, Dolina Królów, Świątynia w Karnaku, File - sanktuarium Izydy, Góra Synaj i Klasztor św. Katarzyny, skalne grobowce i słone jeziora, Abu Simbel - wykute w skale świątynie Ramzesa II i Nefertari.

egipt.jpg

Trzeba też pamiętać, że Egipt to raj dla nurków. Jest to idealne miejsce zarówno dla amatorów jak i profesjonalistów, jest to doskonałe miejsce na rozpoczęcie swojej przygody z nurkowaniem. Rafy koralowe są tutaj niezwykłej urody i wciąż w doskonałym stanie. Dodatkowym atutem jest ciepła, przejrzysta woda Morza Czerwonego, dzięki temu nurkowanie nie wymaga ubierania się w pianki, bo nawet zimą temperatura wody rzadko spada poniżej 20 stopni. Nurkowanie jest nie bardzo popularne a co za tym idzie rozwinął się tu cały biznes okołonurkowy, centra nurkowe są otwarte non stop przez cały rok. Zarówno amatorzy nurkowania głębinowego jak i swobodnego znajdą tu idealne miejsca dla siebie. Dla Polaków ważne i zachęcająca może być informacja, że instruktorami w takich centrach często są Polacy więc odpada problem z porozumieniem się, co może się bardzo przydać.

Najpopularniejsze bazy nurkowe są w Hurgadzie, Sharm El Sheikh, Marsa El Alam.

Najwięcej chętnych turystów przyjeżdża do Hurgady, która może pochwalić się największą ilością szkół nurkowych. Jest też miejsce, w którym najlepiej zacząć swoją przygodę z nurkowaniem. Rafy wokół tego miasta są piękne, można tu też nurkować z delfinami, są tu też wraki, które można zwiedzać nurkując. Sharm El Sheikh to przepiękne ogrody koralowe i ciekawe wraki.

Znane są na całym świecie miejsca, takie jak Shark Reef w parku narodowym Ras Mohamed czy rafy Straights of Tiran.

Natomiast Marsa El Alam daje możliwość zobaczenia żółwi, delfinów, jest to miejsce rzadziej odwiedzane więc i przyjemność z nurkowania może być tu większa, bo tu tłumów turystów.