Lanzarote

Posted by admin on grudnia 12, 2013

Lanzarote to jedna z siedmiu wysp archipelagu Wysp Kanaryjskich, jest to wyspa pochodzenia wulkanicznego należąca do Hiszpanii. Na wyspie panuje łagodny i suchy klimat, średnie temperatury w miesiącach zimowych to 21 stopni, natomiast w letnich to około 29 stopni, niewiele jest tu też opadów. Taka pogoda sprawia, że atrakcyjny i ciekawy urlop można tu spędzić o każdej porze roku.

Lanzarote jaki i inne Wyspy Kanaryjskie jest pochodzenia wulkanicznego, gdy się na nią patrzy ma się wrażenie księżycowego krajobrazu. To wulkanom wyspa zawdzięcza Tunel Atlantyda, który ma 7 km długości i jest najdłuższym tunelem wulkanicznym na świecie.

lanzarote3.jpg

Ale nie tylko powulkaniczny obraz jest atrakcyjny, choć z pewnością przyciąga turystów, największą atrakcją wyspy są piękne białe plaże w Playa Blanca , Papagayo i Caleton Blanco.

Nie tylko leniuchując na plaży można spędzać tu urlop. Lanzarote to miejsce, gdzie amatorzy czynnego wypoczynku znajdą dla siebie wiele atrakcji. Panują tu idealne warunki do windsurfingu, żeglowania, pływania, można też łowić ryby.

Z innych możliwości to są tu też dobrze przygotowane korty tenisowe, pola golfowe.

Górzysty krajobraz stwarza doskonałe warunku do trekkingu czy amatorskich wycieczek górskich, możliwości jest wiele można je odbywać pieszo, ale i rowerem.

Nie można zapomnieć, że to właśnie tu odbywają zawody triathlonowe, jedne z bardziej znanych na świecie.

Lanzarote ze względu na swoje położenie na środku Oceanu Atlantyckiego jest idealnym miejscem dla wielbicieli windsurfingu. Nieprzerwanie od kwietnia do września panują to doskonałe warunki do uprawiania tego sportu.

Naturalne piękno wyspy, jej ciepłe i czyste wody i jej idealne warunki pogodowe sprawiają, że to idealne miejsce zarówno dla osób poszukujących przyjemności i miłośników surfingu.

Infrastruktura jest tu dobrze przygotowana zarówno dla amatorów jak i dla zawodowców, ale też i dla dzieci.

A gdy już zmęczy nas wylegiwanie się na plaży czy piesze wędrówki to przed nami jeszcze niekończące się życie nocne. Na wyspie pełno jest barów, restauracji i dyskotek, w których można dobrze zjeść i pobawić się.