Majorka

Posted by admin on grudnia 12, 2013

Majorka to największa hiszpańska wyspa w Archipelagu Balearów na Morzu Śródziemnym.

Na wyspie panuje łagodny śródziemnomorski klimat, średnie temperatury latem oscylują w okolicy 26 stopni, natomiast w miesiącach zimowych spadają do 10 stopni.

Niewątpliwie jest to wyspa, która żyje z turystyki rozwijającej się tu nieprzerwanie od lat 60-tych XX w. Co roku ściągają tu turyści ze wszystkich stron świata, bo tu każdy może znaleźć coś dla siebie, zarówno amatorzy aktywnego wypoczynku jak i leniuchowania na plaży.

majorka.jpg

Jeśli preferujemy aktywny wypoczynek to na Majorce znajdziemy wszystko czego nam potrzeba. Przy naszych planach należy koniecznie uwzględnić pogodę, miesiące wakacyjne są bardzo gorące więc może być ciężko podczas pieszych wycieczek lub rowerowych, ale to też kwestia upodobań.

Warto pamiętać, że na Majorce jest około 1200 km tras rowerowych, są tu doskonałe warunki zarówno dla profesjonalistów jak i amatorów. W zasadzie można powiedzieć, że jazda na rowerze to rodzaj sporu narodowego choć niewątpliwie udziela się on turystom, dzięki doskonałej infrastrukturze, bo wypożyczenie roweru na wyspie to drobiazg. Wypożyczalnie dostarczają zamówiony sprzęt do hotelu, a ceny kształtują się na poziomie 15-25 euro za dzień, oczywiście można też wypożyczyć na dłuższy czas, w zależności od potrzeb.

Rowerzyści mają tu do dyspozycji trasy o różnym stopniu trudności i warto się z nimi zapoznać zanim wyruszymy na wycieczkę. Przed każdą wycieczką rowerową trzeba się przygotować nie tylko od strony sprzętowej - to akurat zapewni nam wypożyczalnia, z której weźmiemy sprzęt, ale musimy pamiętać też o innych rzeczach. Niezbędny będzie krem z filtrem, odzież na zmianę taka na wszelki wypadek, ale i nie zaszkodzi zabrać ze sobą płaszcz przeciwdeszczowy i apteczkę. Nie zapominajmy też o odpowiedniej ilości picia i jedzenia.

Zróżnicowane ukształtowanie terenu pozwala na uprawianie też innej aktywności sportowej czyli biegów a także pieszych wycieczek.

Niemniej jednak Majorka to przede wszystkim doskonałe miejsce dla żeglarzy. Piękne zatoczki, piaszczyste plaże i maleńkie wioski rybackie - to niezapomniane widoki podczas każdej z takich wypraw.