Maroko

Posted by admin on grudnia 12, 2013

Królestwo Marokańskie leży w północno - zachodniej Afryce nad Oceanem Atlantyckim i Morzem Śródziemnym. Panuje tu klimat kontynentalny, latem temperatury mogą dochodzić nawet do 40 stopni. Planując urlop najlepiej przeznaczyć na niego miesiące od września do maja.

Maroko to idealne miejsce dla ludzi, którzy lubią aktywny wypoczynek. Niezwykle popularne są tu piesze wycieczki po górach, trwają one czasami kilka dni, warto też wybrać się na wycieczki na wielbłądach, ale też wycieczki samochodowe cieszą się dużym powodzeniem.

maroko.jpg

Natomiast po górach Atlasu wielu turystów porusza się rowerami, to coraz popularniejsza forma spędzania wolnego czasu.

Nie można jednak zapominać, że Maroko to też 3530 km wybrzeża, co stwarza doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych. Dużą popularnością cieszą się rowery wodne, nurkowanie, skutery. A na rzekach Atlasu Wysokiego organizowane są spływy kajakowe i spływy tratwami.

Idealnym miejscem do uprawiania sportów wodnych jest Agadir. Tutaj praktycznie przez cały rok jest słoneczna pogoda, w miesiącach letnich temperatura wody osiąga około 30 stopni.

Do najpopularniejszych sportów należy windsurfing, w Agadirze w okresie od listopada do marca są najatrakcyjniejsze warunki do jego uprawiana, wówczas jest najlepszy wiatr i fale.

Ale także amatorzy skuterów, nart wodnych czy kitesurfingu znajdą tu idealne warunki dla siebie.

Jeśli zmęczą nas sporty wodne można zrelaksować się na polu golfowym, można też polatać na paralotni. Natomiast wieczorem życie tętni w restauracjach, dyskotekach i kasynach.

Oprócz atrakcji wodnych będąc w Agadirze warto dzień czy dwa poświęcić na zwiedzanie.

Niezwykle ciekawym miejscem jest Jardin de Olhao to zespół ogrodowy, który jest symbolem przyjaźni Agadiru z portugalskim miastem Olhao. Koniecznie też trzeba zobaczyć ruiny kazby to forteca zbudowana w szesnastym wieku przez Portugalczyków. Wały i mury obronne zniszczone w wyniku trzęsienia ziemi zostały częściowo odbudowane w 1960 roku. Wyprawa do kazby jest dość męcząca więc lepiej jest pojechać tam taksówką.