Portugalia

Posted by admin on grudnia 12, 2013

Republika Portugalska leży na południowym zachodzie Półwyspu Iberyjskiego i jest najdalej wysuniętym na zachód państwem Europy, od strony północnej i wschodniej graniczy z Hiszpanią, natomiast od zachodu i południa otacza ją Ocean Atlantycki.

Temperatura w Portugalii różni się w zależności od regionu, w centrum średnie temperatury osiągają 18 stopni, na południu sięgają do 27.

Jest to idealne miejsce na urlop nie tylko ze względu na umiarkowane temperatury, ale także przepiękne miasta, zabytki i plaże ściągają tu co roku tysiące turystów. Najpopularniejsze są dwie plaże Praia de Rocha i Playa de Alvor w regionie Algarve na południu kraju, ale na całym zachodnim wybrzeżu znajdziemy cudowne miejsca do odpoczynku i uprawiania sportów wodnych.

Portugalia to doskonałe miejsce dla turystów, którzy lubią aktywnie wypoczywać. Znakomicie przygotowana infrastruktura w ośrodkach wypoczynkowych pozwala grać w tenisa, jeździć konno czy rowerem w zależności od upodobań. Także amatorzy mocniejszych doznań znajdą tu coś dla siebie, bo można tu polatać na paralotni, wspinać się po skałkach, czy też eksplorować głębokie jaskinie. Można też skakać na linie i uprawiać kanioning.

portugalia.jpg

Jednak ze względu na położenie i ukształtowanie terenu idealne warunki dla siebie znajdą tu przede wszystkim windsurferzy, kitesurferzy. Wielbiciele żeglarstwa także nie będą rozczarowani, bo tutejsze wody są znane na całym świecie ze znakomitych warunków do żeglowania.

Najlepszą porą na żeglowanie jest lato, wówczas wieje tu północno-wschodni wiatr, który sprawia, że można przyjemnie spędzić czas na łódce.

Natomiast windsurferzy najlepsze warunki mają na południowym wybrzeżu Portugalii, a surferzy na zachodzie znajdą odpowiednio wysokie fale.

Portugalia ma też bardzo dobre warunki  do nurkowania, dobrze rozwinięta infrastruktura, szkółki wraz z instruktorami - czasami można trafić i na polskojęzycznego instruktora - pozwalają cieszyć się pięknem podwodnego świata. W czasie nurkowania zarówno amatorskiego jak i profesjonalnego można oglądać przecudne rafy koralowe, ale też i wraki.

A po całym dniu zrelaksujemy się w zacisznej restauracji przy znakomitym posiłku z lampką wybornego wina.