Rodos

Posted by admin on grudnia 12, 2013

Rodos to największa grecka wyspa na Morzu Egejskim, należy do Archipelagu Dodekanezu.

To bardzo słoneczna wyspa a temperatury tu panujące są dość wysokie, dlatego też warto przy planowaniu urlopu wziąć pod uwagę raczej miesiące maj, czerwiec czy październik, wówczas temperatury wahają się w okolicy 25 - 30 stopni.

Rodos to doskonałe miejsce zarówno na wypoczynek aktywny jak i raczej spokojny.

Zalesione, rozłożyste wzgórza to idealne miejsce na piesze wędrówki a na piaszczystych plażach można poleżeć i odpocząć po męczącym spacerze.

Jednak Rodos to przede wszystkim idealne miejsce do uprawiania sportów wodnych.

rodos.jpg

Amatorzy windsurfingu, nurkowania, nart wodnych, ale też i paralotniarstwa znajdą tu bardzo dobrze rozbudowaną infrastrukturę, dzięki czemu praktycznie cały urlop będą mogli poświęcić na uprawianie swojego ulubionego sportu.

Takim miejscem jest plaża w Faliraki. To tu za kwotę rzędu 15-20 euro można skorzystać z nart wodnych lub paralotni. Warto wiedzieć, że to właśnie tu się znajduje jedyna oficjalna plaża dla naturystów. nie sposób się nudzić. A wieczorem czeka na turystów bogate życie nocne w bardzo licznych barach, restauracjach i dyskotekach. Olbrzymią atrakcją jest największy w Europie Park wodny, otwarty jest od maja do października i przyciąga co roku setki turystów.

W odległości 2 km od Faliraki leży Kalithea to jedyne miejsce na wyspie, gdzie dozwolone jest nurkowanie z ekwipunkiem. Turyści mają do dyspozycji wypożyczalnie sprzętu, można też zapisać się na kurs nurkowania jeśli jeszcze tego nie robiliśmy bądź jeśli nie czujemy się zbyt pewnie. Koszt takiego nurkowania z instruktorem to około 60 euro.

Nie można też zapomnieć o Prasonissi, miejscu kultowym dla windsurferów leżącym na południu wyspy. Pomiędzy dwoma piaszczystymi zatokami rozdzielonymi cyplem panują idealne warunki do surfowania. Jest to niezwykle malownicze miejsce, można tu też ciekawie spędzać czas spacerując bądź wylegując się na plaży.

Rodos to też niezwykli ludzie, rdzenni mieszkańcy, którzy są niezwykle przyjacielscy i gościnni, a także znakomite jedzenie, przepyszne regionalne produkty i wino, a z tego wszystkiego możemy korzystać gdy już nas zmęczy surfowanie, spacer czy jazda na rowerze.