Turcja

Posted by admin on czerwca 8, 2015

Trekking po górskich szczytach, moc wrażeń podczas wodnego szaleństwa bądź niezapomniany lot balonem nad malowniczą Kapadocją. Turcja zapewnia niesamowite przeżycia osobom spragnionym porządnej dawki adrenaliny podczas urlopu wśród bajkowego krajobrazu.

Turcja – sposoby na aktywne spędzenie wolnego czasu

ararat.jpg

Miłośnicy górskiej wspinaczki na pewno nie będą w Turcji narzekać na nudę. Jedną z najpopularniejszych opcji wędrówek jest wyprawa na wulkaniczną górę Ararat. Należy jednak pamiętać, iż jest to trekking dla osób doświadczonych, posiadających podstawowe umiejętności wspinaczkowe oraz niezbędną wiedzę na temat odpowiedniego zachowania się w górach. Szczyt Ararat wznosi się na wysokość 5137 m n.p.m. Do jego zdobycia konieczne będzie zabranie ze sobą m.in. takiego sprzętu jak: raki i czekany. Na rynku istnieje wiele firm turystycznych oferujących zorganizowanie wyprawy. Trasę rozplanowana jest tak, aby organizm mógł się zaaklimatyzować do nowych warunków. Wspaniały i pełen emocji górski trekking zapewni również wspinaczka na wulkany Nemrut i Suphan.

Innym sposobem na aktywne spędzenie urlopu w Turcji (http://www.travelplanet.pl/wczasy/super-last-minute/turcja/) jest wodne szaleństwo na wybrzeżach. W popularnych kurortach Turcji Egejskiej (np. Cesme, Bodrum, Marmaris, Kusadasi, Dalaman, Fethyie) oraz Riwiery Tureckiej (Kemer, Antalya, Belek, Side, Alanya) istnieje możliwość uprawiania sportów wodnych, jak np. windsurfing, żeglarstwo czy nurkowanie. Jednym z najpopularniejszych miejsc do nurkowania jest Bodrum, gdzie miłośnicy tego sportu mogą również zwiedzić słynne Muzeum Archeologii Podwodnej.

Mocy wrażeń dostarczy także lot balonem nad pełną uroku, tajemniczą Kapadocją. Podziwianie domostw wykutych w skałach z lotu ptaka to niezapomniana atrakcja zarówno dla najmłodszych, jak i tych nieco starszych turystów. Podczas lotu można podziwiać m.in. przepiękne tufowe formacje oraz skalne kościoły i kolorowe doliny. Podniebne podróże balonem odbywają się w dwunastoosobowych koszach, w których oprócz turystów zasiadają również dwie osoby obsługujące lot.