Włochy

Posted by admin on czerwca 26, 2015

Włochy to przepiękny kraj, pełen niespodzianek. Kojarzony przede wszystkim z zabytkami światowej klasy, niezwykłą atmosferą i pyszną kuchnią jest także idealnym miejscem dla wszystkich fanów aktywnych wakacji. Posiadają bowiem zróżnicowaną formę terenu, urzekają majestatycznymi szczytami gór i pięknem plaż na których można uprawiać przeróżne sporty wodne.

wlochy-rowery.jpg

Włochy to raj dla rowerzystów oraz kochających trekking (http://www.wloskiepodroze.pl/), bowiem znajdują się tu wspaniałe szlaki dla jednośladów oraz trasy idealne na górskie wycieczki. Malownicze jeziora, ścieżki prowadzące przez ogromne Dolomity czy piękne lasy – to wszystko czeka tu na odkrycie.

Najpiękniejsze szlaki rowerowe można znaleźć w Trentino. Poza tym to znakomity zakątek także dla tych, którzy pragną uprawiać sporty wodne oraz zimą korzystać z ośrodków narciarskich. Warto przede wszystkim wybrać się na wycieczkę rowerową wokół jeziora Garden, można na przykład skorzystać ze szlaku Mountain Garda Bike, który zarezerwowany jest dla osób lubiących mocniejsze doznania, lub też zdecydować się na łatwiejszą trasę.

trentino.jpg

Równie ciekawym miejscem dla rowerzystów jest górski region Dolomiti Lagorai Bike, gdzie czeka aż 1000 kilometrów szlaków. Znajdują się tu przede wszystkim malownicze parki narodowe oraz ogromne masywy górskie.

Niezwykłym zakątkiem idealnym na trekking oraz wspinaczkę jest niewątpliwie rejon Val di Fassa. Bajkowe krajobrazy zachwycają a ilość szlaków sprawia, że nie trzeba martwić się o zbytni tłok. Po aktywnym dniu zaś można odpocząć w jednym ze schronisk kosztując regionalnych przysmaków i rozmawiając z miłośnikami gór z całego świata.

Będąc we Włoszech w poszukiwaniu przygód warto także zajrzeć w góry Sciliar/Schlern, które ulokowane są niedaleko Bolzano w Południowym Tyrolu, bowiem czeka tu około 20000 kilometrów tras pieszych w scenerii zapierającej dech w piersiach. Góry te mają charakterystyczny kształt i umożliwiają zachwycanie się widokiem na okolicę. Największą atrakcją jest niewątpliwie ścieżka Langkofelrunde, która to prowadzi wokół jednego z najwyższych szczytów w całych Dolomitach.